KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623054
nr 1462 3054
Rune Sigvard
(1907-1943), Sverige
Oljemålning, Rune Sigvard (1907-1943), Sverige, tillskriven. "Höstmotiv från Ljusnan". Ej signerad, intyg a tergo. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x75 cm
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:13:41
23/4 18:12:13
Rune Sigvard
Läs mer om Rune Sigvard